Трекові світильники – що це і де використовують?

Трекові світильники часто використовуються для облаштування освітлення в офісних та житлових приміщеннях. За допомогою даних пристроїв можна створити направлене джерело світла і зонувати простір. Трекове освітлення дуже часто застосовується в рекламній діяльності. Також їх використовують для акцентування уваги клієнтів магазинів або музеїв на конкретний предмет. Затребуваність такої світлотехніки обумовлена ​​надійністю і низьким споживанням електроенергії. У список переваг також можна віднести:

• довгий термін служби;
• безшумна робота;
• легкість в експлуатації;
• міцність;
• стійкість до високої вологості і різких температурних перепадів;
• простота утилізації.
Трек-системи мобільні, їх можна переміщати по шині для організації оптимального освітлення в конкретних зонах, а також повертати в будь-якому напрямку для концентрації світлового променя на будь-якій точці.

Що таке трековий світильник?

Що це таке – світлодіодний трековий світильник? Які його головні особливості? Основна відмінність даного світильника полягає в можливості переміщати джерело світла уздовж треку. Трек-система складається з таких частин:

• трек. Це несуча частина конструкції, всередині якої розташовані тільки провідні шини;
• світильник;
• джерела живлення. У більшості випадків застосовуються прожектори низької напруги;
• елементи кріплення. Як правило, це трубки, кронштейни або штанги. Все залежить від особливостей кріплення. Вироби можуть мати різну конструкцію. Наприклад, від форми відбивача або плафона залежить те, яким буде потік світла (спрямований або розсіяний).
На один шинопровод можна кріпити відразу два і більше світильників, що розрізняються за технічними параметрами, дизайну, типу відбивача і особливостям світлорозподілення. Дана особливість надає можливість вмикати і вимикати не всі світильники відразу. По можливостях експлуатації та зручності використання трек-системи практично не мають собі рівних. Розміщувати вироби можна по-різному. Завдяки спеціальним елементів сполучення можна виконувати конструкції самих незвичайних конфігурацій. Треки надають широкі можливості для фантазії. Різноманіття форм і розмірів дозволяє втілювати в життя будь-які ідеї. Трек-системи включаються за допомогою звичайних вимикачів. Управління складними конструкціями виконується із застосуванням пульта.

Тепер, коли ми розібралися, з чого складається трекова система, можна перейти до теми різновидів. Світильники розрізняються за типом джерела світла, колірною температурою та кутом розсіювання.

Які бувають трекові світильники?

• По типу джерела світла розрізняють світильники з вбудованими світлодіодами або на змінні лампочки, що дає можливість самому підібрати потужність світла і колірну температуру світла. Вбудовані світдодіоди – це готовий виріб з мінімумом варіацій регулювання світла.
• Колірна температура світла теж має велике значення в освітленні. Як і вся світлодіодна продукція , трекові світильники теж мають декілька відтінків світіння: теплий білий, нейтральний і білий холодний.
Теплий колір підходить для зон відпочинку і має здатність розслабляти, не створює зайве навантаження на очі.
Нейтральний – сприяє максимальній продуктивності і вважається найоптимальнішим кольором освітлення.
Білий холодний – це комерційний колір, який вдало підходить для підсвітки вітрин, виставок або робочих зон. Він підкреслює витонченість дорогоцінних речей і акцентує на потрібних деталях.

• Кут розсіювання додає акцентованості світлу і вказує на площу, яку може покривати світильник за допомогою світлового потоку. Це значення також може варіюватися в широкому діапазоні, тому важливо підбирати його під ваші потреби.

Шинопровід теж має декілька класифікації:

По напрузі:
– низьковольтні;
– високовольтні.
За типом:
– однофазні;
– трифазні.
За способом монтажу:
– накладні;
– вбудовувані.

Варіації використання

Коридори. Довгі і тонкі коридори часто страждають на відсутність повноцінного освітлення якщо вони висвітлюються тільки стельовими світильниками. Навіть при деяких настінних світильниках або коридорній лампі вони можуть здаватися темними в деяких частинах кімнати. Для більш рівномірного освітлення по всьому коридору використовуйте трекові системи для встановлення безлічі рівномірно розташованих джерел світла. Це особливо привабливий метод, якщо ви використовуєте свій коридор для відображення настінної графіки, тому що ви можете використовувати джерела світла, щоб виділити картини.

Акцент стіни в кімнаті. Трекове освітлення, встановлене наприклад, в спальні, іноді може ставати хорошим вибором. В основному ідея цього освітлення полягає в приглушеній атмосфері без надмірної яскравості. Непряме використання джерела світла – це мистецтво. Направте джерела світла на стіну або вітрину, щоб підкреслити їх так, щоб світло відбивалося назад в кімнату. Вибирайте систему освітлення з можливістю регулювати яскравість світіння, щоб мати повний контроль над кількістю світла.

Освітлення невеликої вітальні трековими світильниками, встановленими по периметру кімнати. Чорний колір трекової системи добре поєднується з торшером.

Нерідко використовується прийом розміщення трекових шин не по периметру кімнати, а у вигляді двох паралельних відрізків. Такий спосіб абсолютно не гірше виглядає для освітлення віталень трековими світильниками.

Трекове освітлення: переваги, висновки

Серед багатьохї переваг трекових систем освітлення можна виділити основні:

• Основне освітлення замість інших видів світильників
• Підсвічування елементів дизайну і предметів інтер’єру
• Трекові світильники можна комбінувати з бра та іншими світильниками, також можна використовувати як єдине джерело світла
• Завдяки поворотним лампам трекових світильників, налаштовуються зони світла і тіней, що вигідно підкреслить інтер’єр і зробити його цікавим
• Підсвічування зони з дзеркалом
• Додаткове зонування простору
• Економічність та легкість монтажу

Універсальність, якою володіють трекові системи відкриває широкий простір для творчості дизайнерів і світлотехніків при проєктуванні якісного і багатозадачного освітлення будь-яких об’єктів та інтер’єрів.

220v.imarket
Коментарів немає
Категорії:
Блог
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Всі результати пошуку